ডিচিপি সুব্ৰজ্যোতি বৰাক ৰাজকন্যা বৰুৱা হিট এণ্ড ৰান কেছৰ কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী জাৰি কৰিছে

যোৱা সপ্তাহত ৰাজহুৱা নিৰ্মাণ বিভাগৰ নজন কৰ্মীক আঘাত কৰাৰ অভিযোগত অসম মডেল আৰু ২০১৬ চনৰ Miss India ফাইনেলিষ্ট Rajkanya Baruah ৰ সৈতে জড়িত গুৱাহাটী পথ দুৰ্ঘটনা ৰ ঘটনাৰ আন এক পাকত অসম DGP Bhaskar Jyoti Mahanta ই DCP (East) Subrajyoti Bora ক কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী জাৰি কৰিছে।

চহৰখনৰ আৰক্ষী উপায়ুক্ত (পূব) সুব্ৰজ্যোতি বৰাক বিষয়টোৰ তদন্তত অৱহেলা কৰাৰ বাবে কাৰণ দৰ্শোৱাৰ জাননী জাৰি কৰা হৈছে।

লক্ষণীয়ভাৱে, যোৱা শনিবাৰে বৰুৱাক গুৱাহাটী মহানগৰ আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল কিন্তু জামিন অযোগ্য অপৰাধৰ বিৰুদ্ধে তেওঁ এদিনৰ ভিতৰতে জামিন লাভ কৰিছিল।

অসম আৰক্ষীয়ে সমগ্ৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত তীব্ৰ সমালোচনাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছত আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নিৰ্দেশত গোচৰটোৰ সঠিক তদন্তৰ বাবে তেওঁক বুধবাৰে পুনৰ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয় আৰু বৃহস্পতিবাৰে এদিনৰ আৰক্ষী জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়।

বৰুৱাৰ ড্ৰাইভিং লাইচেঞ্চো মহানগৰ আৰক্ষীয়ে জব্দ কৰিছে।

২ অক্টোবৰৰ শেষ সন্ধিয়া ২৯ বছৰীয়া অনুষ্ঠান পৰিকল্পনাকাৰীজনে চহৰস্থিত এখন হোটেলত এটা পাৰ্টিত অংশ গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত নিচাযুক্ত অৱস্থাত ঘৰলৈ উভতি অহাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছিল যেতিয়া ৰুক্মিণীগাঁৱত ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। আহত সকলক গৌহাটি চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় আৰু চিকিৎসালয়ত (জিএমচিএইচ) ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। পিডব্লিউডিৰ এজন কৰ্মীয়ে আনকি ভৰি হেৰুৱাইছিল।

মডেলগৰাকীক মঙলবাৰে আৰক্ষীয়েও মাতি পঠিয়াইছিল কিন্তু তাইৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থাৰ কথা উল্লেখ কৰি তাই তদন্তকাৰী বিষয়াৰ সন্মুখত হাজিৰ হোৱা নাছিল। অৱশ্যে, জিএমচিএইচ কৰ্তৃপক্ষই ইয়াৰ প্ৰতিবেদন আৰক্ষীৰ ওচৰত দাখিল কৰিছিল আৰু কৈছিল যে তেওঁৰ কোনো স্বাস্থ্যজনিত জটিলতা নাই।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *