Eat A Banana Every Day : মহিলাসকলৰ বাবে কল বহুতেই প্ৰয়োজনীয় ! প্ৰতিদিনেই খাওক এটা কল, জানি লওক ইয়াৰ উপকাৰিতা…

Every Woman Should Eat A Banana Every Day : যদি আপুনি প্ৰতিদিনে কল খায়, ই আপোনাৰ চাপ আৰু বহুতো সমস্যা ৰক্ষা কৰিবলৈ কাম কৰে।

Know Why Every Woman Should Eat A Banana Every Day : মহিলাসকলে সাধাৰণতে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য(Health)ৰ বিষয়ে অতি অসাৱধান হয় আনহাতে তেওঁলোকে পুৰুষতকৈ অধিক স্বাস্থ্য-সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন। প্ৰতিগৰাকী মহিলাই প্ৰতি মাহে ঋতুস্ৰাৱ, গৰ্ভধাৰণ আৰু আন বহুতো পৰিস্থিতিৰ মাজেৰে যাব লাগিব। এনে ধৰণৰ ক্লান্তিকৰ দিনবোৰে মহিলাৰ স্বাস্থ্যক যথেষ্ট প্ৰভাৱিত কৰে। কিন্তু যদি আপুনি প্ৰতিদিনে কল খায়, ই আপোনাৰ চাপ আৰু বহুতো সমস্যা ৰক্ষা কৰিবলৈ কাম কৰে। গতিকে মহিলাসকলে প্ৰতিদিনে কল খোৱাটো কিয় গুৰুত্বপূৰ্ণ সেয়া জানো আহক।

Pretty women eating banana Stock Photos - Page 1 : Masterfile

তাৎক্ষণিক শক্তি বুষ্টাৰ

কলে তাৎক্ষণিক শক্তি বৰ্ধকৰ দৰে কাম কৰে আৰু লগতে এক সম্পূৰ্ণ খাদ্য। ইয়াৰ উচ্চ গ্লুকোজৰ স্তৰ আছে যি শক্তিৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ উৎস। এই ক্ষেত্ৰত, যদি মহিলাসকলে ৰাতিপুৱা দৈনিক কল খায়, তেওঁলোকে গোটেই দিনটো শক্তি লাভ কৰিব আৰু লগতে অত্যাৱশ্যকীয় পুষ্টিৰে তেওঁলোকৰ শৰীৰৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিব।

চাপৰ স্তৰ নিয়ন্ত্ৰণ

কলত পটেছিয়াম থাকে যি আপোনাৰ চাপৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। দৰাচলতে, পটেছিয়ামে আপোনাৰ শৰীৰত চাপ হৰমন (যেনে কৰ্টিচোল) নিয়ন্ত্ৰণ কৰে যাতে আপুনি চাপত থাকিলে ই আপোনাৰ হৰমন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত, প্ৰতিগৰাকী মহিলাই ইয়াক খাব লাগিব।

গৰ্ভধাৰণত অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী

গৰ্ভৱতী মহিলাসকলে প্ৰতিদিনে কল খাব লাগিব। ইয়াত ফলিক এচিড থাকে যাক নতুন কোষ সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰু গৰ্ভজাত সন্তানৰ যিকোনো জন্মগত বিকাৰ আঁতৰ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় বুলি বিবেচনা কৰা হয়। ভ্ৰূণৰ উন্নত বিকাশৰ বাবে কলো অত্যাৱশ্যকীয় ফল।

ৰক্তহীনতা আঁতৰাওক

মহিলাসকলৰ ৰক্তহীনতাৰ এটা অতি উচ্চ সমস্যা আছে। কল হৈছে এক আইৰণ সমৃদ্ধ খাদ্য যাৰ নিয়মীয়া সেৱনে শৰীৰত আইৰণৰ অভাৱ হ্ৰাস কৰিব পাৰে। ই লোহিত ৰক্ত কণিকা নিৰ্মাণত সহায় কৰে।

19,575 Girl banana Stock Photos | Free & Royalty-free Girl banana Images |  Depositphotos

মূৰৰ বিষৰ পৰা সকাহ

নিয়মীয়াকৈ কল খোৱাৰ ফলত মাইগ্ৰেইন আৰু মূৰৰ বিষৰ সমস্যা নিৰাময় হ’ব পাৰে। কলত মেগনেছিয়াম থাকে যি মূৰৰ বিষ উপশম কৰাৰ ক্ষেত্ৰত এক অতি কাৰ্যকৰী খনিজ নিমখ। এনে পৰিস্থিতিত, যেতিয়াই মূৰৰ বিষ হয়, নিশ্চিতভাৱে কল এটা খাব। (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে ইয়াক নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *