Mosambi: স্বাস্থ্যৰ পৰা সৌন্দৰ্যলৈ মৌচুমী ফলৰ আছে উপকাৰিতা, ইয়াৰ ৬টা বিশেষ গুণ

শৰীৰৰ দুৰ্বলতা উপশম কৰিবলৈ মানুহে প্ৰায়ে মৌচুমীৰ ৰস খাবলৈ পছন্দ কৰে।টেঙা আৰু ৰসাল ফলবোৰ কেৱল সোৱাদতে উৎকৃষ্ট নহয়, স্বাস্থ্যৰ বাবেও অতি উপকাৰী। তাৰে এটা হৈছে মৌচুমী। ইয়াত সৰ্বাধিক ভিটামিন চি (Vitamin-C) আৰু আঁহ (Fiber) থাকে। মানুহে গ্ৰীষ্মকালত সতেজ হৈ থাকিবলৈ ইয়াক পান কৰিবলৈ পছন্দ কৰে। মৌচুমীয়ে শক্তি প্ৰদানৰ লগতে আন বহুতো লাভ দিয়ে। ই শৰীৰক শক্তি প্ৰদান কৰে আৰু ষ্ট্ৰোক প্ৰতিৰোধ কৰে। ই শৰীৰক হাইড্ৰেটেড ৰাখে আৰু ওকালি অহা আদিতো উপকাৰী। আহক আমি ইয়াৰ লাভালাভৰ বিষয়ে জানি লওঁ। (All Images/shutterstock)

হজম শক্তি বৃদ্ধি কৰে

How to Eat Healthy at School | Homework Help Canada

এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মৌচুমীত পুষ্টিৰ প্ৰাচুৰ্যই হজম বজাই ৰখাত সহায় কৰে। এই ৰসে হজম শক্তি উন্নত কৰে আৰু শৰীৰৰ পৰা বিষাক্ত পদাৰ্থ আঁতৰাই অন্ত্ৰৰ চলাচল উন্নত কৰে। এনেক্ষেত্ৰত, যেতিয়া আপুনি ডায়েৰীয়া, বমি আৰু ওকালি অহা ৰোগত আক্ৰান্ত হয়, মৌচুমী ৰস সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিকল্প হ’ব পাৰে।

 

স্কার্ভি প্ৰতিৰোধ কৰে

Teeth That Repair Themselves – Study Finds Success With Natural Tooth  Repair Method

ভিটামিন চিৰ অভাৱৰ ফলত স্কার্ভি ৰোগ হয়। দাতাৰ গুৰি ফুলি উঠা, গুৰিৰে তেজ ওলোৱা, মুখ–জিভাত টেমুনা হোৱা আদি সমস্যা হয়। এইক্ষেত্ৰত মৌচুমীৰ ৰসত ক’লা নিমখ মিহলি কৰি দাতৰ গুৰিত প্ৰয়োগ কৰিলে ৰক্তক্ষৰণৰ পৰা আৰোগ্য হয়। মুখৰ দুৰ্গন্ধৰ সমস্যাৰ পৰাও পৰিত্ৰাণ পাব পাৰে।

 

ৰোগ প্ৰতিৰোধী ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে

 ৰোগ প্ৰতিৰোধী ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে। মৌচুমীত থকা ফ্লেভোনইডছ লিমোনিন গ্লুকোচাইডৰ ফলত ই কৰ্কট ৰোধী, এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, এণ্টি-বেক্টেৰিয়া আৰু ডিট'ক্সিফায়িং গুণ আছে। ই সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰে আৰু আলচাৰ, আঘাতৰ চিকিৎসা কৰে। ই ৰক্ত সঞ্চালন উন্নত কৰে আৰু শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা ভালদৰে বজাই ৰখাত সহায় কৰে।

মৌচুমীত থকা ফ্লেভোনইডছ লিমোনিন গ্লুকোচাইডৰ ফলত ই কৰ্কট ৰোধী, এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, এণ্টি-বেক্টেৰিয়া আৰু ডিট’ক্সিফায়িং গুণ আছে। ই সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰে আৰু আলচাৰ, আঘাতৰ চিকিৎসা কৰে। ই ৰক্ত সঞ্চালন উন্নত কৰে আৰু শৰীৰৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা ভালদৰে বজাই ৰখাত সহায় কৰে।

 

স্বাস্থ্যকৰ চুলি বজাই ৰাখে

PicHost Image Hosting Desktop Background

মৌচুমীত থকা এণ্টিচেপ্টিক আৰু এণ্টি-বেক্টেৰিয়াপ্ৰতিৰোধী গুণাগুণবোৰো সৌন্দৰ্য ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত উপকাৰী। ই চুলি আৰু ছাল ভালদৰে বজাই ৰখাত সহায় কৰে। ইয়াত থকা ভিটামিনৰ প্ৰাচুৰ্যই চুলি শক্তিশালী কৰে আৰু উফি, দুমুখীয়া চুলিৰ সমস্যা আঁতৰ কৰে।

 

হাড়ৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল

5 हेल्दी फूड्स, जिन्हें खाने से हड्डियां बनती हैं मजबूत और बढ़ती है उनकी  डेंसिटी | Best Foods For Strong Bones And Joints In Hindi

মৌচুমীত ভিটামিন চি অধিক থাকে, যি প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। সেয়েহে ই অষ্টিওআৰ্থ্ৰাইটিছ আৰু ৰিইমটইড আৰ্থ্ৰাইটিছৰ চিকিৎসাত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। ই কেলচিয়াম শোষণ বৃদ্ধি কৰে আৰু হাড় গঢ়াত কোষটোক উদ্দীপিত কৰে।

 

দৃষ্টিশক্তি উন্নত কৰে

 দৃষ্টিশক্তি উন্নত কৰে। মৌচুমী এণ্টিঅক্সিডেণ্ট আৰু এণ্টিবেক্টেৰিয়েল গুণাগুণৰ এক শক্তিক্ষেত্ৰ, ই বিভিন্ন চকুৰ সংক্ৰমণ আৰু ছানি পৰা, গ্লুকোমাৰ দৰে ৰোগৰ চিকিৎসা আৰু প্ৰতিৰোধ কৰাত যথেষ্ট কাৰ্যকৰী।

মৌচুমী এণ্টিঅক্সিডেণ্ট আৰু এণ্টিবেক্টেৰিয়েল গুণাগুণৰ এক শক্তিক্ষেত্ৰ, ই বিভিন্ন চকুৰ সংক্ৰমণ আৰু ছানি পৰা, গ্লুকোমাৰ দৰে ৰোগৰ চিকিৎসা আৰু প্ৰতিৰোধ কৰাত যথেষ্ট কাৰ্যকৰী।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *