PM KISAN: কৃষকলৈ সুখবৰ ! আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে মুকলি কৰিব Pm Kisan Samman Nidhiৰ নৱম কিস্তিৰ ২০০০ টকা, তালিকাত পৰীক্ষা কৰক আপোনাৰ নাম…

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ নৱম কিস্তি (9th Installment) মুকলি কৰিব।

 

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ নৱম কিস্তি (9th Installment) মুকলি কৰিব।

 

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি (PM KISAN) আঁচনিৰ কিস্তি মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আঁচনিখনৰ অধীনত কৃষকৰ একাউণ্টত ২০০০ টকাৰ নৱম কিস্তি (9th Installment) মুকলি কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অধীনত কৃষকসকলক বছৰত মাহিলী ২,০০০/- টকাৰ ৩টা installmentৰ জৰিয়তে প্ৰতি বছৰে ৬,০০০ টকাৰ বিত্তীয় সমৰ্থন (Financial Support) প্ৰদান কৰা হয়। এতিয়ালৈকে, চৰকাৰে কৃষকসকলক ৮ কিস্তিৰ ধন (Farmers’ Income) প্ৰদান কৰিছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, কৃষকসকলৰ বেঙ্ক একাউণ্ট (DBT)ত পোনপটীয়াকৈ ধন জমা কৰা হয়।

PM Kisan Samman Nidhi 8th installment: How to check your name, status on  PM-KSNY beneficiary list

হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত নামটো কেনেদৰে চাব লাগে

যিকোনো কৃষকে সহজে জানিব পাৰে যে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অধীনত তেওঁৰ বেঙ্কে ২,০০০ টকা লাভ কৰিব নেকি? ইয়াৰ বাবে, আপুনি প্ৰথমে https://pmkisan.gov.in প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটচাব লাগিব।

 

>> আপুনি ইয়াৰ ওপৰত এটা Farmers Corner  বিকল্প দেখিব।

>> এই শাখাত Beneficiaries List বিকল্পত ক্লিক কৰক।

>> তাৰ পিছত ড্ৰপডাউন তালিকাৰ পৰা আপোনাৰ ৰাজ্য, জিলা, উপ-জিলা, খণ্ড আৰু গাওঁ বাছনি কৰক।

>> তাৰ পিছত Get Report ক্লিক কৰক। ইয়াৰ পিছত হিতাধিকাৰীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা প্ৰদান কৰা হ’ব। ইয়াত আপোনাৰ নাম পৰীক্ষা কৰক।

 

ৰাজ্যসমূহে হিতাধিকাৰী কৃষকসকলৰ নাম পঞ্জীয়ন কৰে

কিষাণ সন্মান নিধি পৰ্টেলত হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত যিকোনো কৃষকৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ বাবে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চল দায়বদ্ধ। কৃষকসকলে কৰা আবেদনত দিয়া নথিপত্ৰবোৰ ভূমি ৰেকৰ্ডৰ আধাৰত পৰীক্ষা কৰা হয়। যদি নথিখন শুদ্ধ বুলি ধৰা পৰিছে, কৃষকৰ নাম কিষাণ সন্মান নিধি পৰ্টেলৰ হিতাধিকাৰী তালিকাত যোগ দিয়া হৈছে। হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত নাম প্ৰবিষ্ট কৰাৰ পিছতহে পিএম কিষাণ আঁচনিৰ পৰিমাণ কৃষকৰ বেংক একাউণ্টলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *